Ben je benieuwd hoe je met kleine aanpassingen in het consult grote gezondheidswinst voor patiënten kunt bereiken?
Dan ben je niet de enige. Veel zorgverleners weten hoe belangrijk leefstijl is bij aandoeningen als diabetes, hart- en vaatziekten, obesitas en neurodegeneratieve ziekten, maar het blijft vaak zoeken naar hoe je dit in een kort consult tóch concreet en evidence-based kunt inzetten.
Tijdens de interactieve scholing “Leefstijl als medicijn”, verzorgd door huisarts Wendeline Alderlieste, ga je daar verandering in brengen.
Je duikt in de basis van voeding, beweging en de werking van het lichaam, én je gaat meteen aan de slag. Je oefent hoe je in een dubbel consult duidelijke, haalbare adviezen kunt geven, en je leert werken met het Leefstijlroer om samen met patiënten kleine, realistische stappen richting een gezonder leven te zetten.
Na de interactieve scholing volgt een intervisiemoment: een fijne kans om ervaringen uit te wisselen, vragen te stellen en te kijken hoe het toepassen van de geleerde vaardigheden in de praktijk gaat. Zo blijft wat je hebt geleerd niet op de plank liggen, maar krijg je nóg meer vertrouwen om leefstijl een vaste plek in je consulten te geven.
Kortom: deze scholing helpt je om leefstijladvies laagdrempelig, praktisch en met plezier in te zetten — zonder dat je consulten langer worden.
Programma:
17.30-18.00 uur inloop met soep en belegde broodjes
18.00-20.30 uur scholing
Doelgroep:
Huisarts, praktijkondersteuner, verpleegkundig specialist, doktersassistenten met een CVRM spreekuur.
Accreditatie:
Accreditatie wordt aangevraagd bij ABC1, NVvPO en V&VN (POH en VS).
Aanmelden kan via onderstaand aanmeldformulier.